­

WEDNESDAY COMP 30/3/16

By |March 30th, 2016|Results|

Stableford Competition Winner: J Geddes 29 pts 2nd: M Seckold 27pts c/b 3rd: L Barnes 27 pts c/b 4th: J Glendinning 27 pts Ball Comp: 24 pts Neat Ntp: 9th J Geddes 215cm

MONDAY AMBROSE COMP 28/3/16

By |March 30th, 2016|Results|

2 Person Ambrose Competition Winners: B Sheehan & A Engeler 57 1/2 Nett 2nd: R Harrington & K Harrington 60 1/2 Nett Ball Comp: 65 Nett Neat Ntp: 18th R Bannerman 215cm

FRIDAY 3 PERSON STABLEFORD 25/3/16

By |March 30th, 2016|Results|

Stableford Competition Winners: S Mobbs, G Hunter, M Nightingale 114 pts 2nd: M Bennett, D Lovett, M Luka 112 pts Ball Comp: 110 pts Ntp: 9th S Mobbs 501cm, 18th M Nightingale 307cm

SUNDAY COMP 27/3/16

By |March 30th, 2016|Results|

Stableford Competition Winner: D Thompson

EASTER TOURNAMENT PLUS MONTHLY MEDALS 26/3/16

By |March 30th, 2016|Results|

Stroke Competition Overall Winner Hcp: Scott Hunter 64 Nett Overall Winner Scr: Chris Neville 70 Scr Winner 'A' Grade: J Van Veen 67 2nd 'A' Grade: T Luka 68 c/b Scr 'A' Grade: F Hamment 76 c/b Medal 'A': J Van Veen 67 Winner 'B': D Lovett 69 2nd 'B': B Charlton 70 Scr 'B': [...]

FRIDAY COMP 25/3/16

By |March 30th, 2016|Results|

Stableford Competition Winner: B Sheehan 27pts Ball Comp: 24pts c/b Ntp: 9th B Sheehan 272cm

WEDNESDAY COMP 23/3/16

By |March 30th, 2016|Results|

Stableford Competition Day: Wednesday Winner: D Farnsworth 27pts 2nd: B Judge 26pts c/b 3rd: W Kennedy 26 pts c/b Ball Comp: 23pts c/b Ntp: 9th T Potts 200cm, 18th N Kerrison 363cm

2016 CLUB CHAMPIONSHIPS RESULTS

By |March 21st, 2016|Results|

2016 CLUB CHAMPIONSHIPS RESULTS "A" Grade scr Winner - Ian Nightingale 298 "A" Grade scr R/Up - Andrew Burton 301 "B" Grade Scr Winner - Rod Bright 329 "B" Grade Scr R/Up - Frank Mantle 335 "C" Grade Scr Winner - Gary Marshall 390 "C" Grade Scr R/Up - Paul Bailey 393 "A" Grade Hcap Winner - [...]

Lithgow Golf Club 2016 Championship Winners

By |March 20th, 2016|News|

The 2016 Lithgow Golf Club Championship Winners. The club would like to congratulate all of the winners and finalists. Mitch Luka presented the trophies on behalf of Centennial Coal, we would like to take this opportunity to thank them for their continued support. "A" Grade Winner - Ian Nightingale "B" Grade Winner - Rod Bright [...]

4TH ROUND CLUB CHAMPIONSHIP SUN 20TH MARCH

By |March 20th, 2016|Results|

Club Championship 4th Round Day: Sunday 20th March Starters: 36 “A” Grade Winner Ian Nightingale 70, 2nd David Thompson 71 c/b Scratch Ian Nightingale 72 “B” Grade Winner Michael Saville 73 c/b, 2nd Scott Hunter 73 Scratch Jeff Geddes 85 “C” Grade Winner Steve Ramsden 69, 2nd Paul Bailey 71 Scratch David Muir 94 c/b [...]