­

SATURDAY COMPETITION 28/4/19

By |April 28th, 2019|Results|

MONTHLY MEDALS Sponsored By THE 10 O'CLOCKERS Winner 'A': Troy Luka 71 nett R/up 'A': Mitch Luka 72 nett c/b Scratch 'A': Bill Oldfield 73 Winner 'B': Robert Ritchie 71 nett R/up 'B': eff Parker 72 nett Scratch 'B': Robert Ritchie 83 Winner 'C': Gary Marshall 73  nett R/up 'C': Brian Giblett 74 nett Scratch [...]

FRIDAY COMPETITION 27/4/19

By |April 28th, 2019|Results|

Stableford Winner: Gary Marshall 26 pts c/b Ball Comp: 25 pts NTP: Mick Casey 200cm

WEDNESDAY COMPETITION 24/4/19

By |April 24th, 2019|Results|

Winner: Ken Mitchell 28 pts 2nd: Mick Casey 27 pts c/b 3rd: Peter Williams 27 pts Ball Comp: 22 pts c/b NTP: 9th Chris Goodsell 99cm

EASTER TOURNAMENT 20/4/19

By |April 21st, 2019|Results|

Stroke Overall Winer: Tallan Egan 64 nett Overall Scratch: Bill Oldfield 71 Winner 'A': Blake Bender 68 nett R/up 'A': Damien Marjoram 69 nett Scratch 'A': Steve Hall 73 c/b Winner 'B': Don Farnsworth 66 nett R/up 'B': Geoff Wheeler 67 nett Scratch 'B': Jeff Geddes 82 Winner 'C': David May 71 nett c/b R/up [...]

FRIDAY 3 PERSON AMBROSE 19/4/19

By |April 21st, 2019|Results|

Ambrose Winners: Brian Giblett, Greg Giblett & Mick Casey 56 5/6 2nd: Tony Oldfield, Ben Oldfield & Rob Hawes 57 1/2 Ball Comp: 58 1/2 neat NTP: 9th Peter Thompson 300cm, 18th Greg Giblett 75cm

WEDNESDAY COMPETITION 17/4/19

By |April 18th, 2019|Results|

Stableford Winner: Dave Thompson 30 pts 2nd: Geoff Houlison 28 pts 3rd: Craig Pugsley 27 pts c/b Ball Comp: 22 pts neat NTP: 9th Geoff Brooks 325cm, 18th Wayne Morris 318cm

MT PIPER PLATE 13/4/19

By |April 13th, 2019|Results|

Overall Handicap Winner: Josh Newman 66 nett Overall Scratch Winner: John Chadwick 71 c/b Winner 'A': Anthony Oldfield 69 c/b R/up 'A': Gary Wallace 69 nett Scratch 'A': Andrew Burton 71 Winner 'B': Gary Keen 71 nett R/up 'B' Daniel Buckens 72 nett c/b Scratch 'B': Shane Monaghan 85 c/b Winner 'C': Robert Millar 68 [...]

FRIDAY COMPETITION 12/4/19

By |April 13th, 2019|Results|

Winner: Don Farnsworth 30 pts 2nd: Paul Stewart 29 pts c/b Ball Comp: 25 pts c/b

WEDNESDAY COMPETITION 10/4/19

By |April 11th, 2019|Results|

Stableford Winner: Harry Bender 30 pts 2nd: Owen Younger 27 pts 3rd: Rob Ritchie 25 pts Ball Comp: 22 pts neat NTP: 9th Harry Bender 82cm, 18th Wayne Morris 292cm

SATURDAY COMPETITION 6/4/19

By |April 7th, 2019|Results|

Single Stableford Winner 'A': John Chadwick 40 pts R/up 'A': Steve Hall 38 pts c/b Scratch 'A': Andrew Burton 69 Winner 'B': Greg Jackson 41 pts R/up 'B': Greg Guest 40 pts Scratch 'B': Greg Guest 78 c/b Winner 'C': Steve Jennings 44 pts R/up 'C': Paul Bailey 39 pts Scratch 'C': Paul Bailey 90 [...]